Co rodzice powinni wiedzieć o Bebiko 2?

Niezależnie od tego, czy nasze dzieci urodziły się w terminie, czy za wcześnie, najwłaściwszym sposobem karmienia jest, niewątpliwie, karmienie piersią. Niemowlęta karmione piersią są z pewnością mniej narażone na rozwój alergii i chorób autoimmunologicznych. Jeśli ten pokarm jest niewystarczający lub karmienie piersią jest generalnie niemożliwe, stosuje się sztuczne mieszanki oparte bezpośrednio na mleku krowim. Tutaj warto wspomnieć o Bebiko 2 ze strony www.bee.pl.

Jakie mieszanki mleczne można znaleźć na rynku?

Oczywiście, dla niemowląt już od szóstego miesiąca życia, mleko bebiko 2. Produkt ten jest oznaczony cyfrą 2. Na tym etapie mamy dostęp do różnych menu i rozszerzeń. Jednak produkty mleczne są zawsze niezbędne. Mieszanka mleczna po pierwszym mleku wyróżnia się w głównej mierze kompozycją składników. Zawiera ona znacznie więcej:

  • witamin,
  • żelaza,
  • węglowodanów.

Charakteryzuje się również odpowiednią gęstością. U niemowląt, które ukończyły 12 miesiąc życia, wytwarzane są mleka następne, oznaczone numerami 3 i 4.

Jak zrobić mieszankę mleczną?

Wielu rodziców nie do końca wie, jak prawidłowo przygotowywać posiłki dla swoich dzieci. Jednak bardzo ważne jest, aby przestrzegać zaleceń producenta dotyczących mieszanki, która ma być spożywana podczas posiłku. Do gotowania najlepiej używać wody butelkowanej o niskiej zawartości minerałów. Oczywiście, można również użyć gorącej wody, jeśli mamy pewność, że jest ona dobrej jakości.

Higiena jest bardzo ważna


Układ odpornościowy dziecka jest jeszcze nierozwinięty. W związku z tym nie jest w stanie poradzić sobie z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Dlatego stan przygotowania zmodyfikowanego preparatu do żywienia niemowląt powinien być podobny do każdego innego stanu po operacji na otwartym sercu. Wszystko musi być całkowicie sterylne. Starsze dzieci są bardziej odporne na czyhające na nie zarazki, ale podczas przygotowywania mieszanki Bebiko 2 należy przestrzegać podstawowych zasad higieny. Akcesoria do karmienia są bardzo ważne i muszą być utrzymywane w czystości. Przy pierwszym użyciu należy je dokładnie wyczyścić i wysterylizować. Zaleca się więc umycie ich bezpośrednio po użyciu i zanim resztki mleczka wyschną. Jeśli butelka jest wysoka, zawsze będziemy potrzebowali specjalnej szczotki do jej czyszczenia. Następnie nie należy wycierać butelki szmatką. Najlepiej włożyć ją do suszarki. Jak sterylizować butelki? Można je wrzucić do wrzącej wody. Wielu rodziców kupuje specjalny elektryczny sterylizator.